Dne 19. 6. 2018 měly studentky VII. běhu studia vyšších soudních úředníků možnost podívat se do Vazební věznice a Ústavu pro výkon zabezpečovací detence v Brně. Základní informace o vzniku vazební věznice, současném stavu, počtech odsouzených i mimořádných případech, které zde proběhly, podala paní Mgr. Dana Krejčířová, tisková mluvčí věznice.
Poté si účastnice exkurze prohlédly v doprovodu plukovníka Mgr. Podhajského, velitele útvaru ostrahy a paní Mgr. Vratové, psycholožky, jednotlivá oddělení věznice včetně možnosti nahlédnout do jednotlivých cel. Mohly tak porovnat jakým způsobem se zlepšily podmínky vazby a jak se jednotlivá pracoviště mění v souvislosti s novou koncepcí vězeňství. Dále navštívily pracoviště vězeňské nemocnice a seznámily se s režimem výkonu zabezpečovací detence. Pracovníci věznice, byli mimořádně vstřícní a zodpověděli všechny odborné dotazy.
Účastnice exkurze velmi ocenily možnost podívat se v rámci studia na toto pracoviště a jistě to přispěje i v jejich práci vyšších soudních úřednic.

Okamžik, prosím. Načítám data...