Podrobnosti k výběrovému řízení na pozici justičního kandidáta upravuje vyhláška č. 516/2021 Sb., o odborné justiční zkoušce, výběru a odborné přípravě justičních kandidátů, výběru uchazečů na funkci soudce, výběru předsedů soudů a o změně vyhlášky č. 37/1992 Sb., o jednacím řádu pro okresní a krajské soudy, ve znění pozdějších předpisů.

Vyhláška č. 516 ze dne 16. prosince 2021

Justiční akademie zajišťuje a organizuje písemnou část výběrového řízení na pozici justičního kandidáta. Písemná část se koná formou testu aplikace práva základní úrovně obtížnosti („TAP“). Tímto testem se ověřují odborné znalosti a předpoklady zájemce pro přijetí do odborné přípravy justičního kandidáta. Podrobnosti k TAP upravuje metodika Justiční akademie.

Metodika k písemné části výběrového řízení na pozici justičního kandidáta

Metodika psychologického vyšetření k ověření osobnostních předpokladů pro výkon funkce soudce

Kontaktní osobou Justiční akademie pro písemnou část výběrových řízení a psychologická vyšetření je Mgr. Markéta Železná (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 573 505 124, 773 783 781).

Metodika odborné přípravy justičního kandidáta
Metodika hodnocení justičního kandidáta

Vyhlášená výběrová řízení

Písemný test v rámci aktuálně vyhlášených výběrových řízení na pozici justičního kandidáta proběhne dne 25. května 2023 v Kroměříži.

Navazující psychologická vyšetření uchazečů, kteří postoupí do ústní části výběrového řízení, proběhnou ve dnech 19. - 21. 6. v Kroměříži.

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na pozici justičního kandidáta v obvodu Krajského soudu v Ústí nad Labem

 

 

 

Okamžik, prosím. Načítám data...