Podrobnosti k výběrovému řízení na pozici justičního kandidáta upravuje vyhláška č. 516/2021 Sb., o odborné justiční zkoušce, výběru a odborné přípravě justičních kandidátů, výběru uchazečů na funkci soudce, výběru předsedů soudů a o změně vyhlášky č. 37/1992 Sb., o jednacím řádu pro okresní a krajské soudy, ve znění pozdějších předpisů.

Vyhláška č. 516/2021 Sb.

Justiční akademie zajišťuje a organizuje písemnou část výběrového řízení na na pozici justičního kandidáta. Písemná část se koná formou testu aplikace práva, kterým se ověřují odborné znalosti a předpoklady zájemce pro přijetí do odborné přípravy justičního kandidáta. Podrobnosti upravuje metodika Justiční akademie.

Metodika k písemné části výběrového řízení na pozici justičního kandidáta a na funkci soudce a k jejímu hodnocení

Justiční akademie dále zajišťuje a organizuje psychologická vyšetření uchazečů o pozici justičního kandidáta. Podrobnosti upravuje metodika Justiční akademie. 

Metodika psychologického vyšetření k ověření osobnostních předpokladů pro výkon funkce soudce

Kontaktní osobou Justiční akademie pro písemnou část výběrových řízení a navazující psychologická vyšetření je Mgr. Markéta Železná (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 573 505 124, 773 783 781). 

Odbornou přípravu justičního kandidáta a hodnocení justičního kandidáta za dobu výkonu odborné přípravy upravují následující metodiky Justiční akademie: 

Metodika odborné přípravy justičního kandidáta

Metodika hodnocení justičního kandidáta za dobu výkonu odborné přípravy

 

 

Okamžik, prosím. Načítám data...