Ve dnech 11. – 15. června 2018 přivítala Justiční akademie trojici státních zástupců z Polska, Řecka a Španělska. Návštěva byla součástí projektu výměnných stáží, které jsou každoročně organizovány ve spolupráci s Evropskou sítí pro justiční vzdělávání (EJTN). Program, připravený Justiční akademií, zahrnoval návštěvu státních zastupitelství napříč všemi stupni justiční soustavy. Díky kolegům z Městského státního zastupitelství v Brně měli stážisté navíc možnost nahlédnout za brány brněnské vazební věznice a zúčastnili se i soudního jednání. Dvoudenní pobyt na Krajském státním zastupitelství v Praze jim zase umožnil hlouběji proniknout do každodenní činnosti státního zástupce a seznámit se s chodem této instituce. Informace o struktuře státních zastupitelství České republiky završily návštěvy Vrchního a Nejvyššího státního zastupitelství.
Pracovním jazykem tohoto typu stáží je výhradně angličtina, proto mi dovolte podělit se s vámi o autentické hodnocení španělského státního zástupce: „…It was a wonderful European experience . It was a privilege to share with different colleague from others countries of Europe this vision of the Justice. I think it was very useful to make contact with different colleagues and see how we are working in our respective countries towards the same goals; the Justice.”

Přihlašování na výměnné stáže probíhá vždy na podzim kalendářního roku prostřednictvím asistenčního přihlašovacího systému Justiční akademie ASJA, oblast Mezinárodní spolupráce / Výměnné a studijní stáže.
Detailní informace o projektu naleznete na http://www.ejtn.eu/Exchange-Programme/

Okamžik, prosím. Načítám data...