Semifinal A Obrovská gratulace náleží dvěma týmům z České republiky, které zvítězily v semifinálových kolech mezinárodní soutěže THEMIS.
Vavříny vítěze si tak odnesl tým pod vedením Petra Kolbana (asistent Okresního soudu v Českých Budějovicích) ve složení Petra Hodysová (Obvodní soud pro Prahu 3), Sarah Kubaričová (Vrchní soud v Praze) a Miroslav Kaštyl (Městský soud v Praze), který se zúčastnil semifinálového kola A. Toto kolo bylo zaměřené na Mezinárodní spolupráci v trestních věcech, přičemž soutěžní práce a následná prezentace našeho vítězného týmu se věnovala kybernetické trestné činnosti (celý text práce naleznete zde).

Semifinal D Druhým z vítězných týmů byl tým pod vedením Kristiny Blažkové (asistentka Nejvyššího správního soudu), který dále tvořily Lucie Kuncová (Nejvyšší správní soud), Jana Nováková (Nejvyšší soud) a Zuzana Vikarská (Ústavní soud). Tento tým zvítězil v semifinálovém kole skupiny D, zaměřené na etiku a profesionální jednání v justici; ve své práci se zamýšlel nad úlohou soudce při obraně liberální demokracie (celý text práce naleznete zde).
Oba týmy se utkají ve finále soutěže, které bude probíhat v Paříži ve dnech 28.-31.10.2018.
Více informací o mezinárodní soutěži THEMIS naleznete zde (http://www.ejtn.eu/About/THEMIS11/)

Okamžik, prosím. Načítám data...