{modal url="images/stories/Aktuality/2019/2__rodinnepravni_sympozium.JPG"} 2 rodinnepravni sympozium{/modal} Ve dnech 1. a 2. dubna 2019 se v Kroměříži uskutečnilo 2. rodinněprávní sympozium Justiční akademie na téma příbuzenská pěstounská péče. Smyslem sympozií je nalézat modelová řešení typových případů rodinného práva, jež by odpovídaly požadavkům kladeným na moderní opatrovnickou justici.
Během prvního dne užší skupina pozvaných odborníků (JUDr. Jaromír Jirsa, JUDr. Lubomír Ptáček, Ph.D., JUDr. Hana Nová, JUDr. Lenka Ceplová, JUDr. Renáta Šínová, Ph.D., JUDr. Lenka Westphálová, Ph.D., Mgr. Jana Provazníková, JUDr. Soňa Soukupová, JUDr. Pavel Holzbauer, Mgr. Marek Zajíček, Mgr. Vladimír Polák, Mgr. Terezie Pemová, PhDr. et Mgr. Marie Blažková) pracovala na základních tezích, které byly následně, druhý den akce, představeny širšímu publiku z řad opatrovnických soudců. Písemně zpracované teze, včetně praktické části, která obsahuje i návrhy formulace jednotlivých výroků, bude v řádu několik týdnů publikována na stránkách www.jacz.cz a představena i na dalších seminářích.
Výstupy 1. rodinněprávní sympozia JA na téma protiprávní změna bydliště nezletilého jedním z rodičů dítě, jsou ke stažení zde: https://www.jacz.cz/images/stories/Aktuality/2019/vystupy_1._sympozia_schvalene.pdf

"Závěry druhého sympozia na téma příbuzenská péče jsou dostupné zde:"

Okamžik, prosím. Načítám data...