Tým, nominovaný Justiční akademií do mezinárodní soutěže organizované Evropskou sítí pro justiční vzdělávání (EJTN) zvítězil v semifinálovém kole zaměřeném na Evropské rodinné právo a zajistil si tak postup do hlavního finále soutěže.
Soutěžní klání probíhalo ve dnech 7. – 10. května v řecké Soluni a český tým ve složení JUDr. Zuzana Brzobohatá (čerstvě jmenovaná soudkyně Okresního soudu v Rakovníku), Mgr. Klára Hegerová (justiční čekatelka u Krajského soudu v Praze) a JUDr. Žaneta Hoblíková (asistentka u Krajského soudu v Praze) pod vedením Mgr. Terezy Valešové (soudkyně Okresního soudu Praha – východ) svým výkonem překonal dalších šest evropských týmů (z Rumunska, Portugalska, Francie, Itálie a Bosny a Hercegoviny). Základním kamenem účasti v soutěži je vypracování písemné práce, za jejíž téma si naše soutěžící zvolily právo styku rodiče zbaveného osobní svobody s nezletilým dítětem. Své téma musely následně prezentovat a obhájit před odbornou porotou a soupeřícími týmy; to vše v anglickém jazyce. Více o soutěži zde.
Soutěžnímu týmu gratulujeme k vítězství, děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně štěstí do finále soutěže, které bude probíhat 8. – 11. 10. 2019 v Bordeaux.

   

 

 

Okamžik, prosím. Načítám data...