{modal url="images/stories/Aktuality/2019/Themis_soutěžní_tým.jpg"} Themis soutěžní tým{/modal} 8. – 11. října se v Bordeaux uskutečnilo finále již desátého ročníku náročné mezinárodní soutěže Themis. Soutěž je organizována ve spolupráci s Evropskou sítí pro justiční vzdělávání (EJTN) a je určena justičním i právním čekatelům a asistentům. Hlavním cílem soutěže je propojit budoucí evropské soudce a státní zástupce a poskytnout prostor pro sdílení zkušeností i zamyšlení se nad novými perspektivami vývoje v oblasti mezinárodní justiční spolupráce.
Samotné finále je určeno vítězům semifinálových skupin a jsme pyšní na to, že již několik let v řadě mezi ty nejlepší patří minimálně jeden tým z České republiky. Letos se do finále probojoval tým ve složení JUDr. Zuzana Brzobohatá (Okresní soud Rakovník), Mgr. Klára Hegerová (Okresní soud Nymburk) a JUDr. Žaneta Hoblíková (Krajský soud Praha) se soutěžní prací, která se zaměřila na problematiku kontaktu dětí s rodiči zbavenými osobní svobody (plný text soutěžní práce naleznete zde). Tým odborně vedla Mgr. Tereza Valešová (Okresní soud Praha – východ).
Všem letošním soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme k dosaženému úspěchu.
Pravidla soutěže Themis, společně s archivem soutěžních prací, naleznete na stránkách EJTN: http://www.ejtn.eu/About-us/Projects--Programmes/THEMIS/
Přihlašování do soutěže pro rok 2020 bude otevřeno na přelomu listopadu / prosince 2019. V případě zájmu kontaktujte oddělení mezinárodní spolupráce Justiční akademie.

Okamžik, prosím. Načítám data...