Zahajovací semináře v Kroměříži probíhaly v anglickém a německém jazyce a jejich společným tématem byla mezinárodní spolupráce v trestních věcech. Celkem 32 účastníků pod vedením odborných lektorů z řad lingvistů i právníků a rodilých mluvčích diskutovali v angličtině a němčině například o problematice Evropského zatýkacího rozkazu, o právu na právní pomoc, ochraně práv obětí trestných činů atd. Své týdenní úsilí zakončili samostatnou cizojazyčnou prezentací na téma justiční spolupráce v trestních věcech.

Oba semináře se setkaly s velkým úspěchem, k čemuž jistě přispěla nejen vysoká odborná kvalita lektorů, ale i aktivní přístup všech účastníků a přátelská atmosféra letní Kroměříže.

Termíny a témata dalších projektových seminářů jsou následující:
21. – 26. 8. 2016 Odborná angličtina: Mezinárodní spolupráce v trestních věcech s důrazem na specifické rysy soudního jednání (Polsko / Krakov)
23. – 27. 1. 2016 Odborná angličtina: Mezinárodní spolupráce v civilních věcech s důrazem na rodinné právo a dědictví (Slovensko / Omšení)
5. – 9. 6. 2017 Odborná angličtina: Mezinárodní spolupráce v civilních věcech - terminologie občanského a obchodního práva (Chorvatsko / Záhřeb)
27. – 31. 3. 2017 Odborná němčina: Mezinárodní spolupráce v civilních věcech s důrazem a specifické rysy občanského soudního řízení a právních nástrojů v rodinných věcech a dědictví (Slovinsko / Portorož)

Aktuální informace o projektových seminářích budou postupně k dispozici v přihlašovacím portálu Justiční akademie na www.asja.cz (oblast Cizí jazyky); případně kontaktujte oddělení mezinárodní spolupráce Justiční akademie, PhDr. Renatu Vystrčilovou, Ph.D. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), nebo Bc. Evu Krejčovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Okamžik, prosím. Načítám data...